משחק החיים בזוגיות

יובל מגיע הביתה אחרי יום עבודה ומתחיל לקטר ולהתרעם על חבריו לעבודה ועל הבוס שלו בפני אשתו נורית. נורית מקשיבה, מזדהה ואומרת לו כמה היא מבינה את המצב המתסכל שלו. יובל נרגע ומצליח לצאת מהבור שאליו נכנס.
נורית מגיעה הביתה אחרי יום קשה בעבודה , היא מתחילה לקטר ולהתרעם ליובל בעלה. ליובל מצד שני, יש צורך חזק לתקן את הבעיה. הוא חותך אותה ומספר לה את המחשבות שלו , מה הוא היה עושה במצב כזה, העצבים שלה עולים, היא מתחילה לצעוק ולהגיד לו שהוא לא מבין אותה.
למה זה קורה? מה הדינמיקה? ואיזה שינוי צריכים נורית ויובל לעשות על מנת לתקשר אחד עם השני.
הנה הסוד, משחק החיים בזוגיות הוא יכולת השליטה בשני דברים: המצב שלכם והמשמעות שאתם נותנים לדברים בחייכם. אם תצליחו לשלוט על שני הדברים זה יהיה משחק אחר לחלוטין. זה ישנה הכל. והכל תלוי ביכולת או יותר נכון בעוצמה לשחרר לתת פורקן.
גברים בעלי אנרגיה גברית ונשים עם אנרגיה נשית הן יצורים שונים לחלוטין. לכוח הנשי, לעוצמת האנרגיה הנשית, יש משהו מיוחד שאף גבר בעל אנרגיה גברית לא יוכל להבין. זה משהו שנשים חוות כל הזמן. הסיבה לכך היא שלמוח הנשי יש מודעות פזורה. תכונה ביולוגית ואינסטינקטיבית שמושרשת בנשים כדי שהן תוכלנה להיות מודעות לסביבה שלהן. זה התחיל כמשהו הישרדותי והתפתח לצורך עמוק של נשים לדבר, לחלוק ולשתף את הרגשות שלהן. זה מופגן בכל מיני דרכים. אפילו דיבור בטלפון היא דרך לספק את האינסטינקט הזה. למעשה נשים בעלות אנרגיה נשית יכולות לדבר בטלפון שעות ולא לזכור אחר כך את הפרטים. מפני שלא מדובר בצורך אלא ביצירת קשר ושיתוף. פורקן של רגשות עצורים. כשאשה נותנת פורקן רגשי היא משחררת אנרגיה. היא חולקת את הבעיה שלה בגלל שהיא רוצה קשר. היא רוצה שהגבר שלה ירגיש אותה, היא רוצה שהגבר שלה יראה שהוא מבין על ידי כך שיחלוק את רגשותיה.
מצד שני האנרגיה הגברית לא רוצה לחלוק בעיות, היא רוצה לפתור אותן. כך שגבר בעל אנרגיה גברית חזקה יחשוב מה לא בסדר אתך? למה את ממשיכה לדבר על הבעיה? למה את פשוט לא נוקטת אמצעים על מנת לפתור אותה. גבר חושב שיש סיבה כשאשה מרשה לעצמה לתת פורקן. גבר בעל אנרגיה גברית פשוט לא יטה באופן טבעי לשתף רגשות בזמן שאשה משחררת קיטור. אבל כשגבר לא עושה את זה האישה מרגישה דחויה. היא מרגישה לבד ורואה אותו כיהיר וקשוח. היא אפילו תאמר לעצמה "הוא חושב שהוא יותר טוב ממני" , לא אכפת לו ממני,
כל זה היה נכון אם האנרגיה שהייתה מולה הייתה אנרגיה נשית אבל זה לא נכון בעולם גברי.
מהצד ההפוך כשגבר חדור פתרון פוגש תסכול של אישה הוא נוטה לתת לזה פירושים גרועים. הוא יחשוב שאשתו לא מקשיבה לו או לא נותנת לו לפתור לה את הבעיה. הוא יחשוב שאשתו לא מאמינה שהוא יכול לפתור את הבעיה. או שהוא פשוט ישים תווית על אשתו ויחליט שהיא לא מאושרת. ולבסוף הוא יגיד לעצמו: לא חשוב מה אני עושה זה לא מספיק טוב .
כשגבר מתחיל להמציא את הסיפורים הללו הזוגיות נמצאת בסיכון. ואז כשאין שום התקדמות והזוגיות לא מתקדמת, צומחת – היא מתה.
במציאות מה שמעצבן אתכם זה לא מה בן הזוג עושה אלא המשמעות שאתם נותנים לזה וזו האמת.
אנחנו חושבים שגברים הם בדיוק כמו נשים ונשים הן בדיוק כמו גברים אפילו שאנחנו יודעים שזה לא נכון באופן אינטלקטואלי. אבל כשבן הזוג שלנו אומר משהו אנחנו מפרשים זאת לפי העולם שלנו. מודעות פזורה כוונתה שאישה מרגישה כל הזמן כל דבר.
עבור גבר בעל אנרגיה גברית אין דבר כזה ריבוי משימות בו זמנית. אפילו כשגבר חושב שהוא עושה הרבה משימות בו זמנית זה אומר שהוא עושה קצת מזה וקצת מזה, מתקדם קדימה ואחורה ועושה דבר אחד כל פעם.
זה בעצם המוח הגברי – פוקוס מוחלט.
לאישה יש את היכולת להתרכז בו זמנית בכל דבר. לכן גבר חושב שהוא פתר את הבעיה ואז צצות שנים עשר בעיות אחרות על פני השטח.
לא חשוב מה קורה אישה לא רוצה שהגבר יפתור לה את הבעיות, מה שהיא רוצה בעולם נשי זה לרפא, להחלים וזה לא אומר בהכרח לפתור אלא שהיא רוצה שישמעו אותה ויבינו אותה . זה מה שמביא החלמה.
אם גבר ילמד להקשיב, אם הוא ילמד להעריך אותה ואת איך שהמוח שלה פועל זה יהפוך להיות כלי עוצמתי במערכת היחסים.

נ.ב: אנחנו מייחסים לנשים אנרגיה נשית ולגברים אנרגיה גברית אולם על מנת להיות לגמרי הוגנים, לאשה יכולה להיות אנרגיה גברית ולגבר יכולה להיות אנרגיה נשית.

אסנת ואבישי חוזרים עם ספר פעולה ובצעד אחר צעד, לוקחים אותך למסע לשינוי מערכת היחסים שלך. הספר נכתב כמדריך לנשים מצדו האחד ולגברים מצדו האחר. לא משנה באיזה מצב את נמצאת במערכת הזוגית שלך, ספר זה יספק את הכלים כדי לעזור לך להשיג מהר יותר את המטרות בחיי הזוגיות שלך.

 הזמינו את הספר עכשיו וקבלו גישה מיידית להורדת המהדורה הדיגיטלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *