למה עם חלוף הזמן אנחנו מוותרים על החלומות שלנו?

אנחנו כבר בחודש ה2 של השנה החדשה… ואם אתה כמו רוב האנשים אז כבר הספקת לשכוח את ההחלטות שקבלת לשנה החדשה וכבר אולי שכחת וויתרת על המטרות שלך לשנה החדשה.

אבל רגע! זו לא הגישה וזה לא הזמן לוותר. החלומות והמטרות שלך חשובים. זה הזמן לחזור לעשיה.

יתכן והמטרות שלך כוללות ירידה במשקל, יציאה מחובות, תיקון מערכת יחסים קיימת ( או להתחיל אחת חדשה), צמיחה של העסק או אולי אפילו התחלה של עסק חדש. ובכן, חשוב שתדע! אני משוכנע לחלוטין שאתה יכול להשיג את המטרות שלך בשנה החדשה – ועוד!

אולי אתה תוהה … למה עם חלוף הזמן אנחנו מאבדים את הנחישות ומוותרים על החלומות שלנו? האם אנחנו מאבדים עניין וממשיכים בסגנון החיים שבו אנחנו מרגישים תקועים רק בגלל שאנחנו לא יודעים להגדיר מטרות?

אני לא חושבת כך. אנחנו חיים את חיינו על ידי מערכת של אמונות (פרדיגמות), אלה הם אמונות שפיתחנו לאורך זמן כדי לעזור לנו להגדיר את העולם ואת מקומנו בתוכו. הטעות הגדולה ביותר שאנחנו עושים היא לזלזל בכוחן של האמונות המושרשות שלנו וביכולתם להגביל את הרעיונות של מה אפשרי בחיינו. כאשר אנו קובעים החלטות או מטרות שקוראות תיגר על אמונות אלו, אנו לעתים קרובות נידונים לכישלון – עדיין לא מבינים למה?

מהו שינוי פרדיגמה?

דמיין לעצמך שאתה בשדה התעופה. בזמן שאתה מחכה לטיסה שלך, אתה שם לב לעוגיות השוקולד בחנות שמולך. אתה קונה קופסה , שם אותם בתיק הנסיעה שלך ואז אתה מחפש מקום כדי שתוכל לשבת וליהנות מהעוגיות שלך. לבסוף אתה מוצא מקום ומתיישב ליד אדון נחמד. אתה מתכופף למטה לתוך תיק הנסיעה שלך ושולף את הקופסה עם עוגיות השוקולד.

כשאתה עושה זאת, אתה שם לב שהאדון צופה בך בסקרנות. הוא מסתכל עליך כשאתה פותח את הקופסה ועיניו עוקבות אחרי היד שלך כשאתה מרים את העוגייה ומכניס אותה לפה. בדיוק אז הוא מושיט יד ולוקח אחת מהעוגיות מהקופסה שלך ואוכל אותה!

אתה מופתע לחלוטין בשלב זה. למעשה, אתה ללא מילים. לא רק שהוא לוקח עוגייה אחת, אבל הוא משתתף אתך. על עוגייה אחת שאתה לוקח, הוא לוקח אחת.

עכשיו, מה אתה חושב על האדון הזה? השתגע? חמדן? חוצפן ?! האם אתה יכול לדמיין את המילים שאתה משתמש בהן כדי לתאר את האיש הזה לחברים שלך? בינתיים, שניכם ממשיכים לאכול את העוגיות עד שנותרה רק עוגייה אחת. להפתעתך, האדון מושיט את ידו שוב ולוקח אותה. אבל אז הוא עושה משהו בלתי צפוי. הוא שובר אותה לשתיים, והוא נותן לך חצי. אחרי שהוא סיים את חצי העוגייה הוא קם ובלי לומר מילה, הוא הולך.

אתה חושב לעצמך, "האם זה באמת קרה? " אתה יושב שם המום ועדיין רעב. אז אתה חוזר לחנות וקונה עוד קופסה של עוגיות. אתה חוזר לכיסא שלך ומתחיל לפתוח את קופסת העוגיות החדשה שלך אתה מעיף מבט לתוך תיק הנסיעות שלך. ושם בתיק שלך מונחת הקופסה המקורית של עוגיות שלך – עדיין סגורה ועטופה.

רק אז אתה מבין שכאשר רכנת למטה קודם לכן, הגעת לתיק של האדון שישב לידך, ובטעות שלפת את קופסת העוגיות שלו. עכשיו מה אתה חושב על האדון? נדיב? סובלני?

אתה פשוט חווית שינוי דפוס (פרדיגמה). עכשיו אתה רואה את הדברים מנקודת מבט חדשה.

מערכות האמונה שלנו הן לא הגיוניות – למעשה הן לעתים קרובות פועלות נגד ההיגיון ויפעלו נגדנו כאשר נקרא עליהם תיגר. זו הסיבה שאנחנו לעתים קרובות מגדירים החלטות רק כדי לגלות שעוד שנה עברה ושום דבר בחיים שלנו לא השתנה – אנחנו עדיין כועסים שאוכלים לנו את העוגיות! יש לנו את הכוח לשנות, אבל זה דורש שני שלבים .

בשנה זו, שקול להתחיל דפוס חדש. איך זה ירגיש לך להתעורר ב1 ינואר 2016, בידיעה שאתה תקוע עם כל החלטה ומטרה במשך שנה שלמה?

אתה יכול לעשות את זה , עם העזרה שלי. יש לי תכנית אימון שנועדה להחליף את הפרדיגמות שמונעות ממך להשיג את מה שאתה רוצה – בפרדיגמות חדשות שתשרתנה אותך, את התכלית והמטרות שלך.

השנה אתה בוחר להתמודד עם דפוסים ואמונות מגבילות, כאלה שכבר עוצרות אותך מהרצונות העמוקים ביותר שלך והחלומות. אל תסתכל אחורה על שנה נוספת 'במשאלה' שהלוואי והדברים היו אחרת. עשה בחירה עכשיו כדי לגרום לזה לקרות. יש לך את הכוח הזה. אני קורה לך לראות את הדברים אחרת, לשנות את נקודת המבט שלך ולשתול זרעים של שינוי.

לפגישה ללא התחייבות

התקשרו לאסנת 052-6692776

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *