כל אחד מאתנו נמצא היכן שהוא בתוך אחד מהמצבים הבאים בחיים

© Ed Isaacs | Dreamstime Stock Photos

לפני שמתחילים במסע, זה רעיון טוב לדעת לאן אתם הולכים.
כשאנחנו מתכננים את מערכת היחסים האידאלית  הדבר הראשון שכדאי שתדעו זה היכן אתם עכשיו. למעשה כל אחד מאתנו נמצא היכן שהוא בתוך אחד מהמצבים הבאים בחיים.

מצב ראשון: מערכת יחסית נפלאה עם אהבה ותשוקה. זו המהות של מערכת יחסים: השמחה, הספונטניות, האינטימיות, ההתרגשות, התשוקה, הקרבה והמסירות. כשאתם במצב זה, אתם לעולם לא רוצים שזה יסתיים זה בעצם המצב האידאלי למערכת יחסים.

מצב שני: מערכת יחסים עם אהבה אבל עם מעט או בכלל בלי תשוקה. יש לכם אהבה עמוקה כלפי בן הזוג שלכם, החברים והמשפחה חושבים שיש לכם מערכת יחסים טובה ויציבה. אולם, אין לכם את התשוקה, המיץ, הכיף וההתרגשות שאתם רוצים. אתם מרגישים יותר כמו משפחה מאשר נאהבים. יכול להיות שהייתה לכם את התשוקה הזו בעבר והפכתם נינוחים, או שמעולם לא חוויתם תשוקה. החדשות הטובות הן שאפשר לזוז ממצב שני לראשון תוך דקות. זה מצב מרגש להיות בו, במיוחד שהפרס הוא מידי.

מצב שלישי: מערכת יחסים עם מעט אהבה ומעט תשוקה. אתה ובת הזוג שלך אולי גרים יחד ונוח לכם אבל אין מעורבות של רגשות עמוקים. יכול להיות שיש בנכם חיכוך כיוון שאף אחד מכם לא מרגיש נאהב או רצוי או אולי כל אחד מכם מצא דרכים לקבל את הצרכים מחוץ למערכת היחסים. אם רוב תשומת הלב, הפוקוס העניין נמצא בעבודה, תחביבים, משפחה (חוץ מבן הזוג), חברים וכו' אתם כנראה במצב מספר שלוש.

מה שקשה במצב זה הוא העובדה שאתם חושבים שבן הזוג שלכם הוא אדם טוב – לא טוב מספיק על מנת להתרגש אבל לא רע על מנת לעזוב. מצב זה מראה על התדרדרות מערכת היחסים ורק יחמיר עם חלוף הזמן אלא עם כן תשנו. תתחילו בעובדה שתבינו שהתנהלות מסוימת שלכם מביאה לחיכוך ובעיות, תבינו ששינוי חשוב מספיק כדי לקחת כיוון אחר ביחסים. אבל אתם צריכים להתחייב, לעשות חזרות ולהפנים גישה אחרת בחיים כדי ליצור דפוסים חדשים במערכת היחסים שיביאו לשיפור.

מצב רביעי: אתם מתכננים את הבריחה שלכם.  אתם עם בן הזוג שלכם אבל הייתם במצב מספר שלוש כבר הרבה מדי זמן כך שאתם עם האצבע על ההדק. אתם לא מרגישים מחויבים לגרום למערכת היחסים שלכם לעבוד. אתם רק מחכים לרגע הנכון על מנת לעזוב. אולי אתם מחכים שהילדים ילכו לאוניברסיטה, אולי אתם מחכים שהמצב הכלכלי ישתנה.  המצב הזה שבו אין אהבה, חברות או רומנטיקה ויש רק דחיינות ושקר יכול להשפיע באופן קיצוני על הילדים שעדים לכך. אתם חייבים לעלות למצב אחד או שניים או שאתם חייבים לצאת מתוך המערכת הזו.

התכנית שלנו יכולה לעזור לך בכל החלטה. המחיר בהישארות במצב ארבע לטווח הארוך? תחושה שאתה מעולם לא חווית את החיים באמת. זו דוגמה איומה לילדים על החיים ועל מערכות יחסים. אל תתנו לחיים לחלוף בזמן שאתם מעכבים ומחכים.

מצב חמישי: אתה מחוץ למערכת יחסים אבל רוצה להיות באחת כזו. אתה מעולם לא היית במערכת יחסים מחייבת, ברחת ממערכת יחסים או שבת הזוג שלך עזבה אותך. יכול להיות שאתה נמצא במצב הזה כבר זמן מה, חושש שמא תחזור על הניסיון שלך במערכות יחסים.  בזמן שמצב זה מכיל המון כאב לרוב האנשים, הוא גם מקום של הזדמנות. נוכל לעזור ולהבהיר לך איזה מערכת יחסים אתה רוצה וליצור מצב שיביא אותך לשם.

 מצב שישי: אתם מחוץ למערכת יחסים ולא רוצים להיות באחת. בזמן שמצב זה יכול להיות נוח, פרטי ועקבי, אתם מפסידים את החוויה הרגשית הגדולה ביותר של החיים. שאלו את עצמכם: האם באמת אתם רוצים לחיות ולמות לבד?  האם אתם לא רוצים לעולם להרגיש נאהבים ונערצים על ידי מאהב שאתם אוהבים ומעריצים?  אנחנו מאמינים שאהבה מצמיחה אנשים. זה מפתה לומר ברציונליות  שאתם לא צריכים מערכות יחסים אבל לרוב זה רק פחד. אם אתם במצב שש אתם צריכים לראות דוגמאות חדשות  על איך יוצרים מערכות יחסים או איך מערכות יחסים צריכות להיות.

ברנרד שואו אמר: ישנם שלושה סוגים של אנשים: אלה שגורמים לדברים לקרות, אלה שצופים בדברים שקורים ואלו שלא יודעים מה קורה.

אל תתנו לחיים שלכם לחלוף בתחושה של פספוס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *