המרשם הבטוח לילדים שמחים

אנחנו כל כך רגילים לשים את הילדים שלנו במרכז עולמנו, אבל מומחים אומרים שהזוגיות שלכם צריכה את אותה תשומת לב.

סיפור אמיתי: "לעולם לא אשכח את היום שצילצלתי לאימי על מנת לחלוק איתה את התוכניות שלי לסופ"ש שתכננתי עבור בני בן ה- 5, זה הולך להיות נהדר התלהבתי, שנינו נטייל ואז נלך למוזיאון המדע ויש מסעדה חדשה שאנחנו רוצים לנסות.

שתיקה ארוכה השתררה בצד השני…  

מה? דחקתי

אני תוהה מה יעשה בעלך המסכן בזמן שאת מבלה? אמא שלי שאלה

למה שאני אדע? שאלתי, כועסת על שהיא מעיבה על התוכניות שלי לבילוי עם בני. היא בטח לא מבינה עד כמה הזמנים השתנו. אחרי הכל, כשאני הייתי בגיל של הבן שלי, חיי המשפחה לא היו מפוקסים על הילדים. היינו משחקים בחוץ לבדנו כל היום והולכים לישון מוקדם. ההורים שלי היו הולכים לחברים וההורים של בעלי נהגו לקחת שבוע חופש לבד ללא הילדים.

ככל שחשבתי על זה יותר קלטתי שאני לא זוכרת מתי היתה הפעם האחרונה שדן ואני יצאנו לבד בערב, שלא לדבר על חופשה, בגלל שהבן שלי נועם היה צורח בכל פעם שבייביסיטר הגיעה. דן ואני לא היינו לא מאושרים, אבל ההורות פחות או יותר הפכה אותנו לשותפים עסקיים עם מטלות. שנינו עובדים ומרגישים במרוץ שליחים, מעבירים את נועם בינינו כמו שרביט. ניחמנו את עצמנו בעובדה שאנחנו עושים כל שביכולתנו עבור נועם בצורה חינוכית וכיפית.

נועם הוא ילד בעייתי בשינה ועם הפרעות התנהגותיות. דאגנו שאם לא נקדיש את הזמן המועט שיש לנו עבורו הוא יהיה יותר בעייתי.

אבל אני חושבת שאמא שלי צודקת-אנחנו מקצרים את הנישואים שלנו. ואפילו מעודדים את נועם למשוך תשומת לב להתנהגות הבעייתית שלו. " כשאתם הופכים את ילדכם למרכז חייכם, זה אולי נראה ידידותי לילדים אבל עלול ליצור אומללות לכל שאר האנשים במשפחה"  לפי דויד קוד, שכתב את הספר "לגדל ילדים שמחים, שימו את הנישואים שלכם במקום ראשון

(To Raise Happy Kids, Put Your Marriage First )

זוגות רבים חושבים שהנישואים שלהם טובים כי הם נמנעים מויכוחים. אבל הדבר האמיתי שהורג את הנישואים זה כשאנחנו מתרחקים מבן הזוג כדי שמור על השקט. אנחנו משקיעים את זמננו בעבודה כדי להימנע מלעסוק בבעיות.אם אתם מתרחקים אחד מהשני זה מפעיל לחץ על הילדים שימלאו אחר הצרכים הרגשיים שלכם. אחרי הכל אם אתם שמים את הנישואים שלכם בפינה , הילדים חשים את חוסר הקירבה ביניכם. פרופסור פיליפ קאוון מאוניברסיטת ברקלי אומר שילדים שהיחסים של ההורים שלהם התקררו יש להם סיכוי  גבוה יותר לבעיות התנהגותיות ולימודיות, לעומת ילדים של זוגות מאושרים. תחשבו על הנישואים שלכם כסביבה רגשית שבה הילדים שלכם חיים. בדיוק כמו שאתם רוצים שהם ינשמו אוויר נקי וישתו מים נקיים, אתם רוצים שהם יגדלו באווירה אוהבת. גם אם אתם לא יכולים לראות את עצמכם יוצאים  לבלות עבור עצמכם, עשו זאת עבור ילדכם. קחו בחשבון את הדרכים הבאות על מנת שתוכלו לתת לנישואים שלכם עדיפות.

תנו עדכון שבועי

את תמיד מוצאת זמן להקשיב לחברה הכי טובה שלך כשהיא צריכה מקום. אבל אם בעלך נראה מרוגז כשהוא מגיע הביתה, את עשויה פשוט להעביר אליו את התינוק ולצאת בסערה לסידורים שלך.על מנת להישאר קרובים תחלקו לפחות את הדברים העיקריים של יומכם. לדבר על הרגעים הרעים שלכם נראה כאילו זה מוריד אתכם, בייחוד כשיש לכם כל כך מעט זמן לבלות יחד, אבל כשאתם מבינים מה עובר על הבן אדם אתם הופכים לצוות.

על תשבו על הגדר

לא חשוב כמה הנישואים שלכם היו מוצלחים לפני הילדים, אתם לא יכולים השאיר אותם על טייס אוטומטי.הרבה מאוד משפחות חיות באווירה של כיבוי שריפות. כשיש ילדים צריך להתמודד עם כל כך הרבה דברים במהירות, אז אתם לא עובדים על היחסים שכם. אבל אתם צריכים להשקיע זמן ואנרגיה בנישואים שלכם וללבן את הנושאים המתוחים, אם אתם רוצים שהדבר יתמוך בכם בזמנים קשים. אל תחכו שהבעל שלכן ינחש שאתן צריכות עזרה או שיקרא את המחשבות שלכן. אם את צריכה עזרה תבקשי.

קצת פחות תשומת לב לילדים

כולנו רוצים שהילדים שלנו יגדלו בתחושה שהם אהובים, אבל זה לא אומר שאת צריכה להפסיק לנהל שיחות עם בן הזוג בכל פעם שהילד רוצה שתסתכלי איך הוא מצייר או עושה גלגלון. למעשה הוא ילמד יותר סבלנות וכושר התאוששות אם תבקשו ממנו לחכות.

פנו זמן להיות לבד

הילד  שלכם יכול ללחוץ לכם על כל הכפתורים כשהוא מתחנן "אל תלכו!" אבל הזמן לבד של ההורים הוא קריטי. קחו לעצמכם יום קבוע ליציאה, הילדים שלכם צריכים הפסקה מכם בדיוק כמו שאתם צריכים מהילדים. קחו בייביסיטר שתתן להם הרבה תשומת לב, כי אחרת כשהילדים יגדלו אתם תסתכלו על בן הזוג שלכם ותשאלו : "מי אתה?"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *